Valikko Sulje

Yhteystiedot

Projektijohtaja Maiju Salonen.

Maiju Salonen, projektijohtaja, pääkoordinoija

maiju.salonen@sataedu.fi

040 199 4107

Pauliina Merikivi VASKI-esittelymateriaalien kanssa.

Pauliina Merikivi, hankepäällikkö

pauliina.merikivi@sataedu.fi

040 199 4131

Virve Rinnola hankkeen messutiskin luona osoittamassa tekstiä "Tehdään yhdessä kestävä ja vastuullinen ammatillinen koulutus".

Virve Rinnola, vastuullisuusviestinnän asiantuntija

virve.rinnola@sataedu.fi

040 199 4414

Työpakettien vastuutahot

Johtamiskäytännöt ja toimintakulttuuri (TP 3)

Maria Runonen, Perho Liiketalousopisto

maria.runonen@perho.fi

050 535 1001

Pedagogiset ratkaisut ja oppimisympäristöt (TP 4)

Katariina Mustonen, Perho Liiketalousopisto

katariina.mustonen@perho.fi ja 043 820 0347 ja

Tiina Taipale, Suomen ympäristöopisto SYKLI

tiina.taipale@sykli.fi

050 470 8503

Osaamisen kehittäminen​ (TP 5)

Patrik Lindgren, Optima

patrik.lindgren@optimaedu.fi

044 721 5346

Alueiden ja työelämän kehittäminen (TP 6)

Tiina Nurmi, Lounais-Hämeen koulutuskuntayhtymä LHKK

tiina.nurmi@lhkk.fi

040 662 0701

Hiilijalanjäljen mittaaminen ja seuranta (TP 7)

Timo Huurinainen, Ammattiopisto Luovi

timo.huurinainen@luovi.fi

040 319 3117

Asiantuntijatuki oppilaitosten kestävän kehityksen ohjelmatyöhön (TP 8)

Tiina Taipale, Suomen ympäristöopisto SYKLI

tiina.taipale@sykli.fi

050 470 8503